KONST / Litografier / Färglitografi 6205516
*
nr 620 5516
Lennart Roupe
(f. 1918), Sverige
Färglitografi , 2 st, Lennart Roupe (f. 1918), 40x25
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2010
kl 17:27:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 17:19:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Roupe
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Läs mer om Lennart Roupe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart roupe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
-
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:34
*
Lennart Roupe
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Läs mer om Lennart Roupe
nr 620 5516
Lennart Roupe
(f. 1918), Sverige
Färglitografi , 2 st, Lennart Roupe (f. 1918), 40x25
Lennart Roupe, svensk målare, tecknare och grafiker född 1918.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 17:19:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Roupe
Lennart Roupe, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1918.Läs mer om Lennart Roupe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart roupe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46 -
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:34